Medycyna estetyczna

Skąd u lekarza ginekologa zainteresowanie zabiegami medycyny estetycznej ? Warto pamiętać o tym,że ginekologia i położnictwo,to dyscypliny zabiegowe,wymagające od lekarza stającego do stołu operacyjnego,czy zabiegowego precyzji i umiejętności chirurgicznych . Jako lekarz wszechstronny i nieustannie doskonalący swoją wiedzę i umiejętności, a równocześnie podążający za nowymi trendami w ginekologii – przed kilkoma laty rozpocząłem szkolenia z dziedziny ginekologii estetycznej . Dział ten – wbrew stereotypom – stanowić zaczyna ważny element w medycynie, bowiem świadome swoich potrzeb nowoczesne kobiety, coraz częściej pragną poprawić to ,co wskutek ciąż , porodów,czy też po prostu upływu czasu – z estetycznego punktu widzenia nie wygląda już tak,jak tego by chciały,a niejednokrotnie czyni ich życie seksualne mniej satysfakcjonującym.

Od ginekologii estetycznej do medycyny estetycznej już tylko jeden krok, bowiem w obu wypadkach wykorzystuje się analogiczne techniki i preparaty. Technika zabiegów takich jak stosowanie kwasu hialuronowego, nici PDO czy botoksu są identyczne we wszystkich okolicach ciała!

Tak więc,chcąc wykorzystać umiejętności nabyte na kursach ginekologii estetycznej zacząłem się interesować szeroko pojętą medycyną estetyczną,a następnie wykonywać te zabiegi ( które obejmują twarz,dekolt,szyje, ręce ). Nie ukrywam,że możliwości ,jakie w obecnym czasie daje medycyna estetyczna pacjentkom pragnącym poprawić swój wygląd i efekty ,jakie pacjentki te uzyskują – dla samego lekarza są fascynujące i dawać mogą ogromną satysfakcję zawodową.

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są w Instytucie Kosmetycznym „Madeleine” w Opolu ,Plac Wolności 4.

Telefon do rejestracji: 609212821.

Zapraszam też na stronę Instytutu: www.instytutmadeleine.pl